MVR20D271K-S
- Mfr.Part #
- MVR20D271K-S
- Datasheet
MVR20D271K-S
- Description
- VARISTOR 270V 10000A DISC 20MM H
- Stock
- 377
- Capacitance @ Frequency :
- 1500 pF @ 1 kHz
- Current - Surge :
- 10 kA
- Energy :
- 190J
- Features :
- High Surge
- Maximum AC Volts :
- 175 V
- Maximum DC Volts :
- 225 V
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Disc 20mm
- Varistor Voltage (Max) :
- 297 V
- Varistor Voltage (Min) :
- 243 V
- Varistor Voltage (Typ) :
- 270 V